Polityka prywatności

braciagluszyncy.pl ©2023
 Wszelkie prawa zastrzeżone

fotograf i kamerzysta na wesele Wielkopolska
10 stycznia 2023

Dlaczego fotograf i kamerzysta na wesele to najlepsza opcja?

     Wybór fotografa i kamerzysty na ślub to jedno z zadań, które czeka na każdą parę młodą. Kogo wybrać? Czy zdecydować się tylko na zdjęcia, czy również na film? Czy kamerzysta i fotograf powinni być z jednej firmy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej. 

Zacząć warto od tego, że jeszcze kilkanaście lat temu fotoreportaże ślubne nie były aż tak popularne, jak dziś. Dopiero zaczynaliśmy doceniać potencjał tkwiący w zdjęciach. Większość nowożeńców stawiała na kamerę, która miała uwiecznić każdą z pięknych chwil na filmie – trwającym zwykle od 3 do 5 godzin… Zdjęcia były raczej tylko pozowane, często robione już po ślubie w studiu lub plenerze. Na szczęście to już przeszłość!
 

kamerzysta na wesele wielkopolska

Jeśli decydujecie się na fotografa i kamerzystę, macie dwie opcje:

  • obie te usługi może wykonać jedna firma,

  • możecie wynająć dwóch różnych usługodawców.

Opcja pierwsza daje nam pewność, że kamerzysta i fotograf będą umieli ze sobą współpracować, nie będą przeszkadzać sobie w trakcie wesela, a nagrane materiały i zrobione zdjęcia będą spójne, bo utrzymane w podobnej stylistyce charakterystycznej dla firmy. To duża zaleta. Tak samo, jak to, że wybierając fotografa i kamerzystę z tej samej firmy, bardzo często możemy liczyć na atrakcyjny rabat.

Więcej zapłacimy za wynajęcie fotografa i kamerzysty, którzy prowadzą osobne biznesy, ale może się okazać, że to również będzie dobry wybór. Czasem dwie wizje na uwiecznienie ważnych chwil od dwóch różnych osób mogą stworzyć jedną, spójną (choć różnorodną) całość.

Wybór jak zawsze należy do Was!

Videofilmowanie i zdjęcia ślubne w jednym

    Coraz częściej pary młode decydują się na wynajęcie zarówno fotografa, jak i kamerzysty. Czy to dobre posunięcie? Jak najbardziej! W końcu nawet najlepsze zdjęcia mają swoje ograniczenia i nie oddadzą pełni emocji, jakie możemy zobaczyć na filmie.

Usługa videofilmowania w pakiecie ze zdjęciami ślubnymi

to dziś standard. Ma to swoje zalety, bo – gdy opadną już wszystkie emocje – możemy spojrzeć na ten dzień z dwóch różnych perspektyw. Ta sama chwila może wyglądać zupełnie inaczej w obiektywie aparatu niż w oku kamery. Do tego zdjęcia da się wrzucić na social media, żeby podzielić się swoim szczęściem z innymi, za to film możemy obejrzeć ze znajomymi podczas jednego ze wspólnych spotkań. Każdy z tych materiałów jest piękną, choć zupełnie inną pamiątką, więc warto zainwestować w obie.

Jeśli fotograf, to tylko z kamerzystą!

    Tu pojawia się jednak pytanie: jaki fotograf na wesele będzie tym najlepszym? To jedno z częściej wpisanych w wyszukiwarkę zapytań. Nie ma się jednak, czemu dziwić – szansa na zrobienie dobrych zdjęć jest tylko jedna, a więc fotograf musi mieć doświadczenie i znać się na rzeczy. To nie pozowane fotki, które można powtórzyć. Reportaż ślubny wymaga umiejętności.

Dlatego, wybierając fotografa na ślub i wesele, pamiętajcie o tym, że:

  • dobry fotograf pracuje na dobrym sprzęcie – zwykły aparat lub (co gorsza!) telefon nie wystarczy, żeby zrobić zachwycające zdjęcia;

  • najważniejsze przy wyborze jest portfolio – fotograf z doświadczeniem chętnie pochwali się efektami swojej dotychczasowej pracy;

  • opinie są równie ważne – nie chcecie przecież zatrudnić fotografa, który robi ładne zdjęcia, ale jest trudny w obyciu, spóźnia się lub nie wywiązuje z umowy;

  • każdy fotograf ma swój styl – wybierając osobę, która będzie robiła zdjęcia na waszym ślubie i weselu, zwróćcie uwagę, czy jej sposób fotografowania wam odpowiada.

 

Jakiego fotografa na wesele wybrać?

    Czy wyobrażacie sobie dziś ślub i wesele bez fotografa? To niemal nierealne. Nie mieć zdjęć z kościoła, na których ślubujecie sobie miłość i zakładacie obrączki. Nie uwiecznić na zdjęciach momentu pierwszego tańca, wzruszających toastów i podziękować czy krojenia tortu. Niewyobrażalne! Prawda jest taka, że fotograf jest dziś jednym z usługodawców, którzy obowiązkowo pojawiają się na ślubie i weselu. Każda para młoda, która wkłada serce, czas i pieniądze w organizację tego dnia, chce zatrzymać te magiczne chwile i piękne momenty na dłużej, żeby móc wrócić do nich po latach.

Must have, czyli fotograf na wesele