20 lutego 2023

Polityka prywatności

braciagluszyncy.pl ©2023
 Wszelkie prawa zastrzeżone

tort na wesele
tort weselny

Tort weselny to naprawdę duże wydarzenie w ciągu wesela, a każda cukiernia ma do zaoferowania wiele wariantów tego weselnego smakołyku. Co zrobić, by wybrać ten jedyny? Tort weselny powinien wpasować się do tematu naszego wesela. Dzięki temu jego wybór będzie banalnie prosty! Warto również sprawdzić warianty tortu weselnego, który oferuje wybrana przez nas cukiernia.  A jest ich całkiem sporo.

    Aby tort weselny spełnił swoją rolę w stu procentach, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na porę roku, na którą jest zaplanowane nasze wesele. Podczas letniego, ciepłego wesela z pewnością sprawdzi się lekki, biszkoptowy tort o orzeźwiającym smaku owoców, takich jak maliny, cytrusy czy owoce leśne, który nie obciąży nas i naszych gości. Jeśli jednak zdecydujemy się na ślub o tych późniejszych porach roku, możemy wtedy wybrać trochę słodszy tort o smaku czekoladowym lub waniliowym. Dobrze by było, by warstwy były mieszane, które przełamią i zrównoważą słodki smak wypieku.

    Tort to nieodłączna część każdej imprezy, nieważne czy małej czy dużej. Zabraknąć go nie może szczególnie na weselu! Tort weselny to jeden z najważniejszych elementów uroczystości i zawsze wchodzi na salę w wielkim stylu. Jakie kroki powinniśmy podjąć, by nasz tort weselny robił wrażenie na gościach i każdemu przypadł do gustu? 

Jak wybrać idealny tort weselny - poradnik dla przyszłych małżonków

A tort na to, jak na lato. Jak dobrać najlepszy smak tortu weselnego?

Czym chata bogata, a możliwości tortu weselnego bez liku!

    Dokładnie tak! Tort weselny, jako gwóźdź programu również jest piękną dekoracją wesela. Poza doborem wielkości do ilości gości oraz smaku, naszym jedynym ograniczeniem przy wyborze dekoracji tortu weselnego jest nasza wyobraźnia. Tort weselny warto dopasować do stylu naszego wesela. Akcenty kolorystyczne, dekoracje na torcie oraz wokół niego, zrobią wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających gościach. Jeśli nasz ślub jest elegancki, bardzo dobrze wypadnie minimalistyczny tort ozdobiony piękną glazurą, małą ilością dekoracji (ponieważ mniej znaczy więcej!), np. z delikatnymi akcentami kwiatowymi. Warto również zwrócić uwagę na niejadalne dekoracje, takie jak drewniane litery z wybranymi przez nas słowami. Mogą być to nasze imiona lub inny wariant, np. Mrs & Mr. Z pewnością będą ,,wisienką na torcie” naszego wesela! 

    Owocowe torty to najlżejsza opcja ze wszystkich - idealna na wiosnę lub lato! Tutaj możemy puścić wodzę fantazji. Najpopularniejszymi smakami tortów owocowych są maliny, owoce leśne, cytrusy, a także agrest. Zdecydowanie podczas degustacji tego tortu weselnego padną słynne słowa: dobry, nie za słodki!

    Tort orzechowy to niezapomniany smak. Jest cięższy od jego poprzedników, ale za to równie dobry! Zapłacimy za niego też więcej. Dobrze łączy się z alkoholem, a wiele cukierni decyduje się dodać do niego też kawałki orzechów.

Smak orzechowy
Owocowe smaki tortów
Tort weselny to także piękna dekoracja weselna!
Smak waniliowy

    Ten tort weselny to z pewnością klasyk, który zna każdy! Jest neutralny i ma wiele możliwości połączenia go z innymi kremami lub musami owocowymi. Świetnie sprawdzą się przy nim owoce takie jak maliny lub owoce leśne, które przełamią jego słodki smak i ożywią go. Równie dobrze sprawdzą się na nim ozdoby w postaci owoców na samej górze tortu lub polewa z białej czekolady. Podczas lata warto go połączyć z cytrusami, które z pewnością nas orzeźwią.

Smak czekoladowy

    Czekoladowy tort weselny to zdecydowanie wariant, który najczęściej gości na weselach. Tak samo jak przy torcie waniliowym, świetnie sprawdzą się przy nim kwaśniejsze owoce, ale również karmel czy kawa!