Polityka prywatności

braciagluszyncy.pl ©2023
 Wszelkie prawa zastrzeżone

16 lutego 2023

Kilka Tipów na Ślub w Plenerze

     Szykujecie wesele i zastanawiacie się, jakie są najnowsze ślubne trendy? Obecnie modne są imprezy blisko natury. Co powiecie na ślub w plenerze? A może właśnie marzycie o zabawie pod gwiazdami i sakramentalnym “tak” poza murami kościoła? W takim razie ten wpis jest dla Was. Sprawdźcie jak zorganizować plenerowy ślub i o czym pamiętać, by był on idealny!

ślub w plenerze

    Ślub w plenerze to sposób na niepowtarzalną ceremonię, która ma bardzo osobisty wydźwięk. Para Młoda często wybiera wówczas miejsce, które w jakiś sposób jest im bliskie. Ulubione miejsce spotkań, pełen krasy ogród, lub plaża, po której spacerowali na pierwszych wspólnych wakacjach. Decydując się na ślub w plenerze z pewnością macie ogromny wpływ na wygląd miejsca, w którym powiecie sobie sakramentalne “tak”. Zarówno ślub w ogrodzie, jak i na plaży może mieć niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Wszystko zależy od Waszych upodobań i użytych dekoracji. Marzy Wam się ceremonia w morskim klimacie, efektowne lampiony i muszelki jako dekoracje? A może wolicie kwiatowe akcenty i światło świec? Z pewnością ceremonia będzie miała niepowtarzalny charakter!

Ślub w plenerze – w ogrodzie, a może na plaży?

Ślub cywilny w plenerze - formalności

    Przede wszystkim musicie odwiedzić Urząd  Stanu Cywilnego tam, gdzie wybraliście na miejsce ślubu. Pamiętajcie, że nie może to być USC waszego miejsca zamieszkania lub  zameldowania, jeśli na miejsce ślubu wybraliście całkiem inny rejon. 

W urzędzie składacie specjalny wniosek o wydanie zgody na ślub w plenerze, a po jej otrzymaniu uiszczacie opłatę w wysokości 1000 zł. Pamiętajcie jednak, że kierownik Urzędu Stanu Cywilnego nie wyrazi zgody na ślub w plenerze, jeśli jego zdaniem miejsce nie  spełnia wymogów bezpieczeństwa lub nie ma uroczystej formy, jaka przystoi tak podniosłemu wydarzeniu. Na szczęście zdarza sie to niezmiernie rzadko. 

Ślub kościelny w plenerze

    Czy wiecie, ze ślub kościelny również musi być w kościele? Choć tutaj uzyskanie zgody jest dużo trudniejsze, to jednak nie jest niemożliwe. Jedyne, co trzeba zrobić, to złożyć wniosek o zgodę na taki ślub do właściwego biskupa, sensownie argumentując Waszą potrzebę ślubu poza kościołem. Wniosek warto złożyć przynajmniej rok przed planowaną datą ślubu, gdyż czekanie na decyzję może potrwać… Pamiętajcie też, że biskup może odrzucić wniosek bez podania przyczyny. Jeśli jednak marzy Wam sie ślub kościelny w plenerze - zdecydowanie warto się o niego postarać.

Ślub w plenerze – o tym warto pamiętać! 

    Zabezpieczcie się na wypadek deszczu!
Pogoda w Polsce może być nieprzewidywalna nawet w te najcieplejsze miesiące w roku, dlatego urządzając ślub w plenerze, warto się zabezpieczyć na wypadek deszczu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie zadaszenia dla wszystkich gości. Wiele par decyduje sie też na wynajęcie specjalnego namiotu, aby w razie niepogody szybko i sprawnie przenieść tam krzesełka i dekoracje ślubne.

    Zadbajcie o odpowiednie oświetlenie, które nie tylko rozświetli plener, ale także nada całej ceremonii romantycznego klimatu. Na ślub w plenerze doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju girlandy świetlne, lampki solarne, cotton balls, pochodnie, elektryczne świeczki, a także latarnie grzewcze. Oświetlenie sprawi, że Wasza ceremonia stanie się mistyczna i pełna czaru. Z kolei dekoracje są kwestią indywidualną. Niektórzy twierdzą, że wcale ich nie potrzebują, ponieważ w plenerze najpiękniejszą dekoracją jest natura, jednak z pewnością powabne girlandy z kwiatów, urocze latarenki, wyszukane papierowe dekoracje lub zabawne drogowskazy urozmaicą miejsce Waszej ceremonii.

Zadbajcie o dekoracje i oświetlenie
Chrońcie gości przed chłodem

    Nie tylko deszcz może grozić Waszym gościem, lecz także wieczorny chłód. Dlatego na czas ceremonii zaślubin warto położyć na każdym krzesełku koc dla gości, aby mogli się nim okryć i zabezpieczyć przed zimnem. Organizatorzy wesel, którzy są już doświadczeni w plenerowych ślubach, często mają w ofercie ciepłe pledy, które oferują gościom. Jeśli organizujecie ślub na własną rękę, zawsze możecie też poprosić  gości, aby zabrali ze sobą cieplejsze ubrania na ceremonię zaślubin.